Aktualności

czwartek, 02 kwiecień 2015 04:56

Mahjong - yaku i punktacja

Written by

Po 7 długich latach w końcu pojawiła się moja aktualizacja układów yaku i punktacji "Majan - zasady". Teraz dostępna w 2, zupełnie nowych wersjach - długa (3 kartki) i krótka (1 kartka). "Mahjong - yaku i punktacja" zawiera obrazki przykładowych układów oraz punktacje w 2 tabelach (w tym fu). Wersja skrócona posiada wszystko to co duża, a przy tym grafiki, i liczy tylko 1 kartkę! Dla początkujących jak i zaawansowanych. Ściągajcie i rozpowszechniajcie!

Mahjong - yaku i punktacja

Mahjong - yaku i punktacja skrót

piątek, 10 październik 2014 04:00

Scarlet Dragon Tournament

Written by

banner

SCARLET DRAGON TOURNAMENT

Scarlet Dragon Tournament jest szóstym oficjalnym turniejem w Polsce, którego wyniki zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Turniej ten kontynuuje tradycję organizowania ogólnopolskich turniejów zapoczątkowaną przez studentów Japonistyki UW w latach 80. XX wieku, a reaktywowaną w 2009 roku. Tegorocznym turniejem chcemy uczcić 90. rocznicę pojawienia się mahjonga w Polsce (22.11.1924 r.). Nawiązaniem do tego wydarzenia jest japońska nazwa turnieju – Kujū. Można ją zapisać na dwa sposoby – ideogramami oznaczającymi Karmazynowego Smoka (co odnosi się do jednego z kamieni używanych w grze – Czerwonego Smoka) lub znakami używanymi do zapisu liczby 90. Przez regularne organizowanie podobnych imprez mamy nadzieję ponownie uczynić tę grę popularną w naszym kraju.

Więcej informacji: http://turnieje.mahjong.waw.pl/?page_id=745

wtorek, 07 październik 2014 13:19

Ankieta w sprawie zmiany zasad EMA

Written by

Trwają prace komitetu zmiany zasad turniejowych EMA. Dlatego chcemy poznać waszą opinię na temat niektórych zasad. Zachęcamy do wypełnienia ankiety: http://goo.gl/forms/W2PmdVmA8Q

wtorek, 29 kwiecień 2014 00:00

WRC 2014 – Reprezentanci Polski

Written by

Zabrakło oficjalnego ogłoszenia naszych trzech reprezentantów na pierwsze Mistrzostwa Świata w Riichi Mahjongu, które odbywają się we Francji. A więc oto jest :)

Nasz kraj będą dzielnie reprezentować:

  1. Dominik Kolenda
  2. Mateusz Woźniak
  3. Bartosz Żuk

Życzymy wam powodzenia i trzymamy kciuki lipcu!

 

World Riichi Championships 2014 odbędą się we Francji w dniach 16-20 lipca. Polska otrzymała trzy miejsca. W związku z powyższym każdego z trzech reprezentantów wyselekcjonujemy według jednego z trzech sposobów. Niestety, do dnia dzisiejszego nie są znane dokładne zasady Mistrzostw, ani dokładne daty rejestracji. Poniżej przedstawiamy wstępny opis wyboru reprezentantów Polski. Daty zostaną sprecyzowane w późniejszym terminie. W drugim punkcie znajdują się kryteria, które należy spełnić, by zostać reprezentantem naszego kraju. Proszę zwrócić na nie szczególną uwagę.

 

sobota, 02 listopad 2013 04:53

白大会 Haku Taikai - oficjalne zaproszenie

Written by

Stowarzyszenie Polska Liga Mahjonga oraz Koło Gier Japońskich Uniwersytetu Warszawskiego „Yorozu” mają zaszczyt  zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju japońskiego mahjonga – Haku Taikai 2013.


Turniej odbędzie się w dniach 14-15.12.2013 r. w klubie studenckim „Pod Tarasem” na Wydziale Chemii UW, przy ul. Pasteura 1 w Warszawie.

piątek, 01 listopad 2013 02:00

Zapisy na Haku Taikai 2013 otwarte!

Written by

 

Ruszamy z zapisami do Haku Taikai 2013. W tym roku czeka na Was wiele wspaniałych nagród, m.in. gry planszowe o tematyce japońskiej dla pierwszych czterech miejsc, o łącznej wartości ok. 1000 zł. Na dniach pojawi się oficjalny post z zaproszeniem oraz wysyłka maili promocyjnych.

Przygotujcie się na wejście Białego Smoka!

Szczegóły: http://turnieje.mahjong.waw.pl/

piątek, 18 październik 2013 00:00

Aktualizacja strony

Written by

Na stronie uzupełniony został dział Yaku (po prawej stronie), na podstawie starego pliku, dostępnego na naszej stronie (szczegółowy opis yaku). Poza tym w dziale pliki pojawiły się tabelki pomocnicze do obliczania FU, oraz od dłuższego czasu są tam zaktualizowane zasady EMA (o rozdział dotyczący etykiety). Także odświeżono info o spotkaniach (klubach), ligach, turniejach. I jak widać na silderze, podsystem turnieje.mahjong.waw.pl się rozwija (w przyszłości mamy nadzieję zintegrować systemy użytkowników na obu stronach)

środa, 15 maj 2013 08:00

Liga Internetowa Ankieta

Written by

Na razie bardzo wstępne plany, ale szykujemy się do ruszenia ze spotkaniami Ligi Internetowej! Jeśli jesteście zainteresowani udziałem, wypełnijcie krótką ankietę:
http://turnieje.mahjong.waw.pl/?page_id=215

 Automatycznie aktualizowane wyniki dostępne są na tej stronie: https://docs.google.com/forms/d/1TVhkmXaOiOOuR_RLaHuvUTXINg1E1Dk9kKd9b6hD_Wg/viewanalytics

poniedziałek, 13 maj 2013 00:00

Relacja z ERMCQ 2013

Written by

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z ERMCQ2013 na naszej stronie turniejowej:

http://turnieje.mahjong.waw.pl/?p=200

Strona 2 z 3
Affiliate Marketing. Polska Liga Mahjonga
2010-2013

©