Aktualności

poniedziałek, 17 październik 2016 04:00

Kuni Taikai 2016

Written by

Stowarzyszenie Polska Liga Mahjonga oraz Muzeum Azji i Pacyfiku mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju japońskiego mahjonga – Kuni Taikai.

Turniej odbędzie się w dniach 19-20.11.2016 r. w Muzeum Azji i Pacyfiku, przy ul. Solec 24 w Warszawie.

Kuni Taikai jest dwunastym oficjalnym turniejem w Polsce, którego wyniki zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Turniej ten kontynuuje tradycję organizowania ogólnopolskich turniejów zapoczątkowaną przez studentów Japonistyki UW w latach 80. XX wieku, a reaktywowaną w 2009 roku.

Tegorocznym turniejem chcemy uczcić 92. rocznicę pojawienia się mahjonga w Polsce (22.11.1924 r.). Nawiązaniem do tego wydarzenia jest japońska nazwa turnieju – Kuni. Japoński zapis ideogramami to liczba 92, dodatkowo „kuni” oznacza „kraj”, w tym kontekście – Polskę. Przez regularne organizowanie podobnych imprez mamy nadzieję ponownie uczynić tę grę popularną w naszym kraju.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.turnieje.mahjong.waw.pl

czwartek, 05 maj 2016 16:25

Warsaw Mahjong Taikai 2016

Written by

WMT2016 jest turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Riichi Mahjonga, które w tym roku odbędą się w Wielkiej Brytanii w dniach 07-09 października. Wyniki kwalifikacji zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Polska, jako członek EMA, może wyznaczyć dziewięciu reprezentantów, którzy wezmą udział w mistrzostwach indywidualnych. Podczas WMT2016 zostaną wyłonieni czterej z nich. Zostaną nimi członkowie Polskiej Ligii Mahjonga, którzy w turnieju zajmą najwyższe miejsca i spełniają wymogi kwalifikacyjne. Zapraszamy do zapisów: https://turnieje.mahjong.waw.pl/?page_id=984

 

czwartek, 21 kwiecień 2016 23:47

Oświadczenie Zarządu PLM z dnia 20.04.2016

Written by

 

            Do wszystkich zainteresowanych,

           

w związku z wniesieniem skargi w sprawie wyboru reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy Riichi Mahjonga 2016 przez Krzysztofa Sasinowskiego, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, dnia 11.03.2016 oraz przez Małgorzatę Rutkowską, członka Komisji Rewizyjnej, dnia 12.03.2016 niniejszym oświadczamy, co następuje:

 

European Riichi Championships 2016 odbędą się w Wielkiej Brytanii w dniach 7-9 października. Polska, jako drugi kraj w rankingu EMA, ma obecnie zapewnione 8 miejsc na 120. Ostateczny rozkład graczy podawany jest na 3-6 miesięcy przed wydarzeniem. W tym wypadku będzie to 01.03.2016. Reprezentantów wyselekcjonujemy według poniższych sposobów: 

 

 

 

Polska Liga Mahjonga z dumą ogłasza, że objęła patronatem grę Pojedynek Ninja wydawnictwa Portal Games – jednego z największych polskich wydawców gier planszowych – która w czerwcu trafiła do sprzedaży w całej Polsce. 

Oto historia konfliktu, w którym stawką było przetrwanie całych wiosek i wszystkich ich mieszkańców. Stuletnie przymierze pokojowe właśnie dobiegło końca i wodzowie dwóch nienawidzących się na zabój klanów zebrali swoich najlepszych i najbardziej śmiercionośnych wojowników. Każda grupa za cel obrała sobie zrównanie z ziemią wioski przeciwnika. Zwyciężą ci, którzy wykażą się większym sprytem i szybkością.

Pojedynek Ninja to szybka (czas rozgrywki ok. 20 minut), taktyczna gra karciana dla 2 graczy. Każdy gracz kontroluje taką samą grupę 10 wojowników ninja, którzy starają się przedrzeć do wioski przeciwnika.