Szymon Lasota

Szymon Lasota

Wice przewodniczący PLM

sobota, 08 wrzesień 2018 00:00

unieważnienie WZC

Po przejrzeniu dokumentów z ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków, które miało miejsce po bielawskim turnieju, stwierdzonych zostało wiele niedociągnięć i błędów formalnych. Złożenie tych dokumentów w takiej postaci wiązałoby się niechybnie z ich odrzuceniem przez KRS. Jednym z największych problemów, który możemy wymienić była błędnie sporządzona lista obecności, która nie zawierała dodatkowych podpisów osób posiadających upoważnienia. Osoby te winny złożyć podpis (używając swoich danych) w imieniu każdej osoby, którą reprezentują. W związku z zaistniałą sytuacją zmuszeni jesteśmy uznać ostatnie walne zgromadzenie, a w tym także wybory nowego zarządu za nieważne. Dokładne podsumowanie zostanie wkrótce udostępnione przez Komisję Rewizyjną.

 

Decyzja ta nie była dla nas łatwa. Podczas długiego spotkania z członkami nowowybranego zarządu nie udało nam się znaleźć sposobu naprawienia tego w taki sposób, aby jednocześnie być w stanie złożyć dokumenty do KRS w wymaganym czasie. Obecnie pozostaje nam jedynie wyciągnąć  z tego wnioski i zadbać o to, aby podobna sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.

 

Dalsze działania Zarządu:
1. Przyjęcie uchwały o wyborze kandydatów na nadchodzące ERMC i uchwały o przyjęciu systemu wyboru miast organizujących turnieje MERS w brzmieniu zatwierdzonym podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków w oparciu o Statut Polskiej Ligii Mahjonga (§22 a.), który umożliwia podjęcie tego rodzaju uchwał w gronie Zarządu.
2. Przygotowanie propozycji zmian w Statucie mające na celu usprawnienie pracy stowarzyszenia, a w szczególności dające możliwość przeprowadzenia kolejnych wyborów w sposób niebudzący wątpliwości (doprecyzowanie sposobu wyboru władz Stowarzyszenia w przypadku zakwalifikowania się większej liczby kandydatów, niż przewiduje statut), a także dający możliwość przeprowadzenia wyborów drogą elektroniczną (Statut w obecnym brzmieniu zabrania tego) o ile możliwe będzie prawne wprowadzenie takiego zapisu.
3. Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków drogą elektroniczną w celu przegłosowania zaproponowanych zmian Statutu.

 

Jeżeli udałoby się wprowadzić możliwość głosowania drogą elektroniczną w sprawach osobowych, istniałaby szansa na szybsze przeprowadzenie ponownych wyborów, aby nie zwlekać z tym do kolejnego turnieju, który będzie miał miejsce dopiero w grudniu. Ponadto, zmiana taka znacząco zwiększyłaby elastyczność pracy stowarzyszenia co jest niezwykle ważne uwzględniając jego ogólnopolski zasięg.
czwartek, 26 lipiec 2018 02:00

Walne Zebranie Członków w Bielawie

Drodzy członkowie,

w związku z kończącą się kadencją władz Stwoarzyszenia zwołuję Walne Zgromadzenie Członków.

Data: 18.08.2016, godz. 20:00 (po zakończeniu turnieju DORC 2018)

Miejsce: Art-Inkubator w Bielawie, ul. Piastowska 19C

 

Agenda

 1. Wybór protokolanta WZC i prowadzącego zebranie

 2. Propozycja zmiany formy konstrukcji zarządu

 3. Wybór władz PLM:

  1. Komisja Rewizyjna    

  2. Zarząd    

 4. Określenie sposobu wybierania reprezentacji Polski na turnieje światowe i europejskie

 5. Organizacja i wsparcie turniejów bez certyfikacji MERS

 6. Sposób wybierania miast organizujących turnieje MERS

 7. Wolne wnioski. 

Wszystkie szczegóły członkowie stowarzyszenia powinni byli otrzymać na email. (jeśli tak się nie stało, prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że od lutego 2018 roku Poznański Klub Mahjonga został oddziałem terenowym Polskiej Ligi Mahjonga!

W związku z przejściem do naszego stowarzyszenia, w klubie nastąpiły zmiany w kierownictwie klubu.

Dotychczasowy przewodniczący klubu Jakub Bacic ustąpił miejsca Zarządowi Oddziału Stowarzyszenia.

Prezesem Zarządu została Marta Binkowska,

Wiceprezesem Marcin Kubacki,

a rolę Sekretarza i Skarbnika objął Jakub Bacic.

Oprócz tego powołano Komisję Rewizyjną w składzie Miłosz Meller i Dmytro Lienko.

piątek, 10 październik 2014 04:00

Scarlet Dragon Tournament

banner

SCARLET DRAGON TOURNAMENT

Scarlet Dragon Tournament jest szóstym oficjalnym turniejem w Polsce, którego wyniki zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Turniej ten kontynuuje tradycję organizowania ogólnopolskich turniejów zapoczątkowaną przez studentów Japonistyki UW w latach 80. XX wieku, a reaktywowaną w 2009 roku. Tegorocznym turniejem chcemy uczcić 90. rocznicę pojawienia się mahjonga w Polsce (22.11.1924 r.). Nawiązaniem do tego wydarzenia jest japońska nazwa turnieju – Kujū. Można ją zapisać na dwa sposoby – ideogramami oznaczającymi Karmazynowego Smoka (co odnosi się do jednego z kamieni używanych w grze – Czerwonego Smoka) lub znakami używanymi do zapisu liczby 90. Przez regularne organizowanie podobnych imprez mamy nadzieję ponownie uczynić tę grę popularną w naszym kraju.

Więcej informacji: http://turnieje.mahjong.waw.pl/?page_id=745

wtorek, 07 październik 2014 13:19

Ankieta w sprawie zmiany zasad EMA

Trwają prace komitetu zmiany zasad turniejowych EMA. Dlatego chcemy poznać waszą opinię na temat niektórych zasad. Zachęcamy do wypełnienia ankiety: http://goo.gl/forms/W2PmdVmA8Q

Strona 1 z 6
Affiliate Marketing. Polska Liga Mahjonga
2010-2013

©