Szymon Lasota

Szymon Lasota

Wice przewodniczący PLM

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że od lutego 2018 roku Poznański Klub Mahjonga został oddziałem terenowym Polskiej Ligi Mahjonga!

W związku z przejściem do naszego stowarzyszenia, w klubie nastąpiły zmiany w kierownictwie klubu.

Dotychczasowy przewodniczący klubu Jakub Bacic ustąpił miejsca Zarządowi Oddziału Stowarzyszenia.

Prezesem Zarządu została Marta Binkowska,

Wiceprezesem Marcin Kubacki,

a rolę Sekretarza i Skarbnika objął Jakub Bacic.

Oprócz tego powołano Komisję Rewizyjną w składzie Miłosz Meller i Dmytro Lienko.

piątek, 10 październik 2014 04:00

Scarlet Dragon Tournament

banner

SCARLET DRAGON TOURNAMENT

Scarlet Dragon Tournament jest szóstym oficjalnym turniejem w Polsce, którego wyniki zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Turniej ten kontynuuje tradycję organizowania ogólnopolskich turniejów zapoczątkowaną przez studentów Japonistyki UW w latach 80. XX wieku, a reaktywowaną w 2009 roku. Tegorocznym turniejem chcemy uczcić 90. rocznicę pojawienia się mahjonga w Polsce (22.11.1924 r.). Nawiązaniem do tego wydarzenia jest japońska nazwa turnieju – Kujū. Można ją zapisać na dwa sposoby – ideogramami oznaczającymi Karmazynowego Smoka (co odnosi się do jednego z kamieni używanych w grze – Czerwonego Smoka) lub znakami używanymi do zapisu liczby 90. Przez regularne organizowanie podobnych imprez mamy nadzieję ponownie uczynić tę grę popularną w naszym kraju.

Więcej informacji: http://turnieje.mahjong.waw.pl/?page_id=745

wtorek, 07 październik 2014 13:19

Ankieta w sprawie zmiany zasad EMA

Trwają prace komitetu zmiany zasad turniejowych EMA. Dlatego chcemy poznać waszą opinię na temat niektórych zasad. Zachęcamy do wypełnienia ankiety: http://goo.gl/forms/W2PmdVmA8Q

wtorek, 29 kwiecień 2014 00:00

WRC 2014 – Reprezentanci Polski

Zabrakło oficjalnego ogłoszenia naszych trzech reprezentantów na pierwsze Mistrzostwa Świata w Riichi Mahjongu, które odbywają się we Francji. A więc oto jest :)

Nasz kraj będą dzielnie reprezentować:

  1. Dominik Kolenda
  2. Mateusz Woźniak
  3. Bartosz Żuk

Życzymy wam powodzenia i trzymamy kciuki lipcu!

piątek, 18 październik 2013 00:00

Aktualizacja strony

Na stronie uzupełniony został dział Yaku (po prawej stronie), na podstawie starego pliku, dostępnego na naszej stronie (szczegółowy opis yaku). Poza tym w dziale pliki pojawiły się tabelki pomocnicze do obliczania FU, oraz od dłuższego czasu są tam zaktualizowane zasady EMA (o rozdział dotyczący etykiety). Także odświeżono info o spotkaniach (klubach), ligach, turniejach. I jak widać na silderze, podsystem turnieje.mahjong.waw.pl się rozwija (w przyszłości mamy nadzieję zintegrować systemy użytkowników na obu stronach)

Strona 2 z 6
Affiliate Marketing. Polska Liga Mahjonga
2010-2013

©