Dominik Kolenda

Dominik Kolenda

「死ねば助かるのに」

"Shineba tasukaru no ni"

"You'll only survive if you die"

 

Stowarzyszenie Polska Liga Mahjonga oraz Koło Gier Japońskich Uniwersytetu Warszawskiego „Yorozu” mają zaszczyt  zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju japońskiego mahjonga – Haku Taikai 2013.


Turniej odbędzie się w dniach 14-15.12.2013 r. w klubie studenckim „Pod Tarasem” na Wydziale Chemii UW, przy ul. Pasteura 1 w Warszawie.

piątek, 01 listopad 2013 02:00

Zapisy na Haku Taikai 2013 otwarte!

 

Ruszamy z zapisami do Haku Taikai 2013. W tym roku czeka na Was wiele wspaniałych nagród, m.in. gry planszowe o tematyce japońskiej dla pierwszych czterech miejsc, o łącznej wartości ok. 1000 zł. Na dniach pojawi się oficjalny post z zaproszeniem oraz wysyłka maili promocyjnych.

Przygotujcie się na wejście Białego Smoka!

Szczegóły: http://turnieje.mahjong.waw.pl/

 

W końcu jest gotowe opracowanie dotyczące stanu mahjonga w naszym kraju w roku 2012. Raport wysyłany jest raz do roku do EMA. Mahjong nie ma wielu formalnych struktur w Polsce, dlatego też sporządzone przeze mnie opracowanie trzeba traktować z przymrużeniem oka. Brak jest szczegółowych i kompletnych danych, jednakże z raportu wyłania się ogólny stan wiedzy na temat liczby graczy i osób znających zasady. Wiele informacji i miast nie zostało zamieszczonych w opracowaniu. Dane dotyczą głównie obywateli polskich, wiem jednak, że istnieje duża grupa osób zagranicznych (Japończycy, ale również Amerykanie i inni), którzy dość regularnie grają w mahjonga, niektórzy nawet od lat 70. a może i wcześniej.
 

Serdecznie dziękuję Dominice, Krzyśkowi, Kamilowi, Damianowi i Michałowi za pomoc przy raporcie. Bez Waszych danych nie byłby on tak szczegółowy.
 
Załącznik do ściągnięcia po angielsku w pdf.
piątek, 23 marzec 2012 19:27

Tetsuya

Shobushi Densetsu Tetsuya (Legendarny Gracz Tetsuya) to 20-odcinkowa ekranizacja mangi o tym samym tytule, studia Toei Animation ukazująca się w latach 2000-2001. Manga jak i anime, luźno bazują na noweli Majan Horoki(1) napisanej przez Asadę Tetsuyę (1929-1989)(2). Powieść ta zawiera wiele wątków autobiograficznych. W momencie jej ukazania się(3), w Japonii nastąpił ponowny boom mahjonga lat 60 i 70. Książka była tak popularna, że stała się kanwą dla wielu artystów angowych, reżyserów i pisarzy. Na jej podstawie powstało kilka serii mang, filmów, w tym bardzo popularny film z roku 1984 o tym samym tytule, książek, gier komputerowych(4) oraz serie anime, takie jak tutaj opisywana.(5)

piątek, 23 marzec 2012 19:23

Akagi

Tohai Densetsu Akagi - Yamini Maiorita Tensai (Legenda mahjonga Akagi - Geniusz, który wkroczył w ciemność) to kolejne anime o mahjongu. 26-odcinkowa seria wyprodukowana przez studio Madhouse, wychodziła w latach 2005-2006. Tak jak poprzedni tytuł, tak i ten serial, opiera się na mandze.(1)

Strona 3 z 4
Affiliate Marketing. Polska Liga Mahjonga
2010-2013

©