Dominik Kolenda

Dominik Kolenda

「死ねば助かるのに」

"Shineba tasukaru no ni"

"You'll only survive if you die"

 

czwartek, 02 kwiecień 2015 04:56

Mahjong - yaku i punktacja

Po 7 długich latach w końcu pojawiła się moja aktualizacja układów yaku i punktacji "Majan - zasady". Teraz dostępna w 2, zupełnie nowych wersjach - długa (3 kartki) i krótka (1 kartka). "Mahjong - yaku i punktacja" zawiera obrazki przykładowych układów oraz punktacje w 2 tabelach (w tym fu). Wersja skrócona posiada wszystko to co duża, a przy tym grafiki, i liczy tylko 1 kartkę! Dla początkujących jak i zaawansowanych. Ściągajcie i rozpowszechniajcie!

Mahjong - yaku i punktacja

Mahjong - yaku i punktacja skrót

 

World Riichi Championships 2014 odbędą się we Francji w dniach 16-20 lipca. Polska otrzymała trzy miejsca. W związku z powyższym każdego z trzech reprezentantów wyselekcjonujemy według jednego z trzech sposobów. Niestety, do dnia dzisiejszego nie są znane dokładne zasady Mistrzostw, ani dokładne daty rejestracji. Poniżej przedstawiamy wstępny opis wyboru reprezentantów Polski. Daty zostaną sprecyzowane w późniejszym terminie. W drugim punkcie znajdują się kryteria, które należy spełnić, by zostać reprezentantem naszego kraju. Proszę zwrócić na nie szczególną uwagę.

 

Stowarzyszenie Polska Liga Mahjonga oraz Koło Gier Japońskich Uniwersytetu Warszawskiego „Yorozu” mają zaszczyt  zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju japońskiego mahjonga – Haku Taikai 2013.


Turniej odbędzie się w dniach 14-15.12.2013 r. w klubie studenckim „Pod Tarasem” na Wydziale Chemii UW, przy ul. Pasteura 1 w Warszawie.

piątek, 01 listopad 2013 02:00

Zapisy na Haku Taikai 2013 otwarte!

 

Ruszamy z zapisami do Haku Taikai 2013. W tym roku czeka na Was wiele wspaniałych nagród, m.in. gry planszowe o tematyce japońskiej dla pierwszych czterech miejsc, o łącznej wartości ok. 1000 zł. Na dniach pojawi się oficjalny post z zaproszeniem oraz wysyłka maili promocyjnych.

Przygotujcie się na wejście Białego Smoka!

Szczegóły: http://turnieje.mahjong.waw.pl/

 

W końcu jest gotowe opracowanie dotyczące stanu mahjonga w naszym kraju w roku 2012. Raport wysyłany jest raz do roku do EMA. Mahjong nie ma wielu formalnych struktur w Polsce, dlatego też sporządzone przeze mnie opracowanie trzeba traktować z przymrużeniem oka. Brak jest szczegółowych i kompletnych danych, jednakże z raportu wyłania się ogólny stan wiedzy na temat liczby graczy i osób znających zasady. Wiele informacji i miast nie zostało zamieszczonych w opracowaniu. Dane dotyczą głównie obywateli polskich, wiem jednak, że istnieje duża grupa osób zagranicznych (Japończycy, ale również Amerykanie i inni), którzy dość regularnie grają w mahjonga, niektórzy nawet od lat 70. a może i wcześniej.
 

Serdecznie dziękuję Dominice, Krzyśkowi, Kamilowi, Damianowi i Michałowi za pomoc przy raporcie. Bez Waszych danych nie byłby on tak szczegółowy.
 
Załącznik do ściągnięcia po angielsku w pdf.
Strona 3 z 5
Affiliate Marketing. Polska Liga Mahjonga
2010-2013

©