Aktualności

wtorek, 25 grudzień 2018 02:00

Majanowe porady od Krabmana!

Written by

Zachęcamy do zapoznania się z maajanowym artykułem, napisanym przez Krabmana!

Artykuł do pobrania przez kliknięcie tutaj!

Please find attached WMT 2018 Committee report about situation in Hanchan at Table 4.

Whole report is  available to download here: Download PDF 

 

piątek, 23 listopad 2018 01:00

Walne Zebranie Członków 2018 Warszawa

Written by

W związku z brakiem wiążącej odpowiedzi od KRS odnośnie propozycji zmian statutu w sprawie głosowania online w kwestiach osobowych zmuszeni jesteśmy przeprowadzić zaległe wybory władz stowarzyszenia w sposób tradycyjny. W związku z powyższym, Zarząd zwołuje Walne Zgromadzenie Członków (dalej w skrócie WZC).

Data: 9 grudnia 2018, godz. 17:30 (po zakończeniu turnieju WMT2018)

Miejsce: Wydział Chemii UW, ul. Pasteura 1, Warszawa Agenda:

1. Wybór władz PLM:

a) Zarząd,

  b) Komisja Rewizyjna.
 

2. Wolne wnioski.

Adnotacje:

1. Jeśli chcielibyście dodać jakiś punkt do agendy, prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Jeśli nie będziecie mogli wziąć udziału w WZC, ale chcielibyście brać udział w głosowaniu, możecie udzielić pisemnego pełnomocnictwa innej osobie, która będzie was reprezentować na WZC. UWAGA: osoby posiadające pełnomocnictwa zobowiązane są złożyć dodatkowe podpisy na liście obecności (w liczbie równej liczbie posiadanych pełnomocnictw).

Dodatkowo, jeżeli będziecie chcieli kandydować do władz stowarzyszenia, musicie przekazać także pisemną zgodę na kandydowanie do Zarządu/Komisji Rewizyjnej.

środa, 24 październik 2018 00:00

Warsaw Mahjong Taikai 2018

Written by

Zapraszamy na Turniej w Warszawie:

https://turnieje.mahjong.waw.pl/?page_id=1334

sobota, 08 wrzesień 2018 00:00

unieważnienie WZC

Written by
Po przejrzeniu dokumentów z ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków, które miało miejsce po bielawskim turnieju, stwierdzonych zostało wiele niedociągnięć i błędów formalnych. Złożenie tych dokumentów w takiej postaci wiązałoby się niechybnie z ich odrzuceniem przez KRS. Jednym z największych problemów, który możemy wymienić była błędnie sporządzona lista obecności, która nie zawierała dodatkowych podpisów osób posiadających upoważnienia. Osoby te winny złożyć podpis (używając swoich danych) w imieniu każdej osoby, którą reprezentują. W związku z zaistniałą sytuacją zmuszeni jesteśmy uznać ostatnie walne zgromadzenie, a w tym także wybory nowego zarządu za nieważne. Dokładne podsumowanie zostanie wkrótce udostępnione przez Komisję Rewizyjną.

 

Decyzja ta nie była dla nas łatwa. Podczas długiego spotkania z członkami nowowybranego zarządu nie udało nam się znaleźć sposobu naprawienia tego w taki sposób, aby jednocześnie być w stanie złożyć dokumenty do KRS w wymaganym czasie. Obecnie pozostaje nam jedynie wyciągnąć  z tego wnioski i zadbać o to, aby podobna sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.

 

Dalsze działania Zarządu:
1. Przyjęcie uchwały o wyborze kandydatów na nadchodzące ERMC i uchwały o przyjęciu systemu wyboru miast organizujących turnieje MERS w brzmieniu zatwierdzonym podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków w oparciu o Statut Polskiej Ligii Mahjonga (§22 a.), który umożliwia podjęcie tego rodzaju uchwał w gronie Zarządu.
2. Przygotowanie propozycji zmian w Statucie mające na celu usprawnienie pracy stowarzyszenia, a w szczególności dające możliwość przeprowadzenia kolejnych wyborów w sposób niebudzący wątpliwości (doprecyzowanie sposobu wyboru władz Stowarzyszenia w przypadku zakwalifikowania się większej liczby kandydatów, niż przewiduje statut), a także dający możliwość przeprowadzenia wyborów drogą elektroniczną (Statut w obecnym brzmieniu zabrania tego) o ile możliwe będzie prawne wprowadzenie takiego zapisu.
3. Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków drogą elektroniczną w celu przegłosowania zaproponowanych zmian Statutu.

 

Jeżeli udałoby się wprowadzić możliwość głosowania drogą elektroniczną w sprawach osobowych, istniałaby szansa na szybsze przeprowadzenie ponownych wyborów, aby nie zwlekać z tym do kolejnego turnieju, który będzie miał miejsce dopiero w grudniu. Ponadto, zmiana taka znacząco zwiększyłaby elastyczność pracy stowarzyszenia co jest niezwykle ważne uwzględniając jego ogólnopolski zasięg.
czwartek, 26 lipiec 2018 02:00

Walne Zebranie Członków w Bielawie

Written by

Drodzy członkowie,

w związku z kończącą się kadencją władz Stwoarzyszenia zwołuję Walne Zgromadzenie Członków.

Data: 18.08.2016, godz. 20:00 (po zakończeniu turnieju DORC 2018)

Miejsce: Art-Inkubator w Bielawie, ul. Piastowska 19C

 

Agenda

 1. Wybór protokolanta WZC i prowadzącego zebranie

 2. Propozycja zmiany formy konstrukcji zarządu

 3. Wybór władz PLM:

  1. Komisja Rewizyjna    

  2. Zarząd    

 4. Określenie sposobu wybierania reprezentacji Polski na turnieje światowe i europejskie

 5. Organizacja i wsparcie turniejów bez certyfikacji MERS

 6. Sposób wybierania miast organizujących turnieje MERS

 7. Wolne wnioski. 

Wszystkie szczegóły członkowie stowarzyszenia powinni byli otrzymać na email. (jeśli tak się nie stało, prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że od lutego 2018 roku Poznański Klub Mahjonga został oddziałem terenowym Polskiej Ligi Mahjonga!

W związku z przejściem do naszego stowarzyszenia, w klubie nastąpiły zmiany w kierownictwie klubu.

Dotychczasowy przewodniczący klubu Jakub Bacic ustąpił miejsca Zarządowi Oddziału Stowarzyszenia.

Prezesem Zarządu została Marta Binkowska,

Wiceprezesem Marcin Kubacki,

a rolę Sekretarza i Skarbnika objął Jakub Bacic.

Oprócz tego powołano Komisję Rewizyjną w składzie Miłosz Meller i Dmytro Lienko.

sobota, 19 maj 2018 20:44

Retro Mahjong Taikai 2018

Written by

RMT2018 - baner

Dominik Kolenda oraz Centrum Promocji Kultury Praga-Południe mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju japońskiego mahjonga – Retro Mahjong Taikai 2018.

Turniej odbędzie się w dniu 30.06.2018 r. w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie.

Retro Mahjong Taikai jest przedsięwzięciem, które ma na celu uczcić dziesięciolecie reaktywacji mahjonga w Polsce, zapoczątkowanej wiosną 2008 roku. System punktowy i zasady będą nawiązywały do turnieju zorganizowanego w 2009 roku. Do gry będą używane wyłącznie bambusowe zestawy oraz patyczki punktowe tenbō, które rzadko pojawiają się na współczesnych turniejach. Na jeden dzień powrócą nie tylko wszystkie nietypowe układy yaku i czerwone piątki, ale również kary punktowe.

Patronem turnieju jest stowarzyszenie Polska Liga Mahjonga. Podobnie jak na innych organizowanych w Polsce turniejach, tradycyjnie nagrodzone zostaną pierwsze cztery miejsca, symbolizujące cztery wiatry w grze, a dla ostatniego zawodnika przewidziano nagrodę pocieszenia – ręczniczek na otarcie łez.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można znaleźć na stronie internetowej: www.turnieje.mahjong.waw.pl

piątek, 09 grudzień 2016 03:00

Oświadczenie

Written by

Do wszystkich zainteresowanych:

W związku z kontrowersjami dotyczącymi turnieju Kuni Taikai 2016 Zarząd PLM składa poniższe oświadczenie.

Listopadowy turniej był, jak do tej pory, największym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy. Zaczęliśmy jego planowanie w marcu i wszystko wydawało się dopięte na ostatni guzik. Niestety nie krócej niż miesiąc przed wydarzeniem dowiedzieliśmy się, że nie otrzymamy finansowego wsparcia od Uniwersytetu Warszawskiego. Był to pierwszy turniej wagi MERS2, który musieliśmy sfinansować całkowicie z własnych funduszy. Co więcej, współorganizator turnieju wyrzucił wszystkie kwadratowe stoły bez wcześniejszego poinformowania nas. Dzięki uprzejmości CPK udało nam się wypożyczyć stoły na czas turnieju. Niestety nie pozwolono nam na wcześniejsze przygotowanie miejsca. Wszystko odbyło się na pół godziny przed otwarciem rejestracji. Ze względu na powstałe w ten sposób opóźnienie nie byliśmy w stanie wygłosić całego przemówienia, podczas którego chcieliśmy dokładniej omówić system turniejowy oraz przypomnieć najważniejsze zasady.

poniedziałek, 17 październik 2016 04:00

Kuni Taikai 2016

Written by

Stowarzyszenie Polska Liga Mahjonga oraz Muzeum Azji i Pacyfiku mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju japońskiego mahjonga – Kuni Taikai.

Turniej odbędzie się w dniach 19-20.11.2016 r. w Muzeum Azji i Pacyfiku, przy ul. Solec 24 w Warszawie.

Kuni Taikai jest dwunastym oficjalnym turniejem w Polsce, którego wyniki zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Turniej ten kontynuuje tradycję organizowania ogólnopolskich turniejów zapoczątkowaną przez studentów Japonistyki UW w latach 80. XX wieku, a reaktywowaną w 2009 roku.

Tegorocznym turniejem chcemy uczcić 92. rocznicę pojawienia się mahjonga w Polsce (22.11.1924 r.). Nawiązaniem do tego wydarzenia jest japońska nazwa turnieju – Kuni. Japoński zapis ideogramami to liczba 92, dodatkowo „kuni” oznacza „kraj”, w tym kontekście – Polskę. Przez regularne organizowanie podobnych imprez mamy nadzieję ponownie uczynić tę grę popularną w naszym kraju.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.turnieje.mahjong.waw.pl

Strona 1 z 3
Affiliate Marketing. Polska Liga Mahjonga
2010-2013

©